Smil3
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Octombrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Unghiutele Voastre
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:10 pm Scris de Smileee

» Facebook-ul tau
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:04 pm Scris de Smileee

» Activitati extrascolare
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:01 pm Scris de Smileee

» Iubite/Iubiti
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:58 pm Scris de Smileee

» Filmul preferat
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:41 pm Scris de Smileee

» Prezentare
Concurs moderator. I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:30 pm Scris de Smileee

» Ce telefon ai?
Concurs moderator. I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 12:08 pm Scris de Allexuts30

» Ce Laptop/Calculator ai?
Concurs moderator. I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 12:07 pm Scris de Allexuts30

» Miss forum.
Concurs moderator. I_icon_minitimeSam Noi 05, 2011 11:33 am Scris de Cocyka

Cine este conectat?
În total sunt 24 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 24 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 40, Vin Oct 18, 2024 12:36 am
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator


Concurs moderator.

+2
Miha
Cocyka
6 participanți

In jos

Concurs moderator. Empty Concurs moderator.

Mesaj Scris de Cocyka Dum Aug 07, 2011 1:42 am

Buna.M-am gandit sa organizez un concurs pentru a vedea cine este in stare sa ma ajute sa conduc acest forum. Pentru inceput va trebui sa raspundeti la cateva intrebari:
in primul rand va rog sa va prezentati ca si cum ati fi deja moderatorul forumului.
1.Cum ati reactiona daca o persoana dupa forum v-ar jigni?
2.Aveti timp sa va implicati pe acest forum pentru a face ordine (mai exact pentru a fi un forum civilizat) ?
3.Cum ati dori sa fie acest forum?
4.Ce ati dori sa fiti pe acest forum?
5.Stiti cum trebuie sa va exprimati daca ati fi un moderator, in legatura cu advertismentele date pentru cei ce au un limbaj neadecvat forumului?
6.Care ar fi dupa parerea dumneavoastra regulile care trebuie mereu respectate?


Cine va raspunde cum se cuvine va fi moderatorul forumului.In caz ca nu se descurca dupa ce i-am acordat postul.Si eu observ asta va deveni un membru oarecare.Va rog sa raspundeti sincer la aceste intrebari fara sa va inspirati unul de la celalalt pentru ca daca vad asemanari va scot din concurs. Se vor alege 3/4 moderatori.(sau mai putin).Succes!
Cocyka
Cocyka
Devotat Membru
Devotat Membru

Mesaje : 185
Data de inscriere : 05/08/2011

https://smil3.all-up.com

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Miha Dum Aug 07, 2011 1:56 am

Buna! Numele meu este Mihaela si as dori sa ma prezint prin cateva cuvinte. Sunt o fire optimista,haioasa si ador sa ma implic intr-o activitate.Defectele mele: ma plictisesc prea repede si ma enervez usor,dar incerc sa-mi pastrez calmul!

Raspunsuri:
1. Daca o persoana dupa forum m-ar jigni voi incerca sa-mi pastrez calmul ( cu siguranta voi reusi) si voi intreba pentru ce sunt injuriile adresate mie si ii voi da advertisment ( in cazul in care voi fi moderator).
2. Cu siguranta voi incerca sa ma implic pe forum pentru a fi un forum civilizat.
3. Acest forum mi-as dori sa fie un forum civilizat,cu persoane care acorda respect tuturor celorlalti si cu topicuri interesante.
4. Cu siguranta toti ne-am dori sa fim : moderantori,admini etc. ,dar sincera sa fiu nu m-ar deranja nici daca as fi doar un membru pe forum.
5. Consider ca m-as descurca destul de bine in ceea ce priveste limbajul meu fata de ceilalti. Cat despre advertismente cred ca as acorda fiecaruia ce merita in functie de ce a gresit.
6. Consider ca toate regulile ar trebui sa fie respectate in egala masura.

Multumesc! ;)

Miha
Mini Membru
Mini Membru

Mesaje : 24
Data de inscriere : 07/08/2011

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Monstruletz :X Lun Aug 08, 2011 5:30 am

Salut! :D Ma numesc Alexandra,am 15 ani si pur si simplu iubesc sa imi fac prieteni! Am defecte si calitati,ca toata lumea (in special vorbaria foarte multa) si pot sa zic ca admir foarte mult persoanele pe care functia (ma refer la un forum) nu le schimba


1. In primul rand,as face un efort sa ma calmez.M-as gandi de doua ori inainte sa-i scriu ceva (pentru a evita o cearta) si ,desigur,m-as interesa care este motivul pentru care am fost insultata.Ca moderator as avertiza persoana respectiva.

2. Da,consider ca as avea timp suficient sa ma asigur ca totul e OK pe forum (alaturi de administratori si colegii moderatori).

3.Mi-ar placea sa ne distram aici.Da,reguli putine,distractie multa.Sa nu ne insultam intre noi si sa fim sinceri :| cu putin efort din partea tuturor ar fi posibil.

4.Sunt obisnuita sa trec neobservata,deci chiar daca nu as primi functia de Moderator,nu m-as supara :) Desigur,ar fi ceva nou pentru mine sa fiu moderator,cred ca as face fata destul de bine .

5. Cred ca m-as descurca..desigur,fara oficialitati,ci la modul..prietenos,as explica fiecaruia in parte ce a gresit.Bineinteles,cu putin ajutor de la colegi( ma refer la admini si moderatori) as invata cum sta treaba

6.Nu sunt multe reguli,asa ca ar putea fi respectate toate..E nevoie de putina intelegere de la toata lumea

Mersi pt rabdare fetelor :) (am scris unpic cam mult)
Monstruletz :X
Monstruletz :X
Super Membru
Super Membru

Mesaje : 92
Data de inscriere : 08/08/2011
Localizare : Pe forum :P

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Smileee Lun Aug 08, 2011 7:47 am

Buna !. Ma numesc Daiana ,am aproape 14 ani si ma consider o persoana inteligenta, comica , careia nu-i plac minciunile. Cand vine vorba de responsabilitate, iau lucrurile in serios, deoarece nu vreau sa dezamagesc persoanele care au incredere in mine. Cred ca am spus tot ce este important despre mine.


1. As ramane calma, as incerca sa rezolv situatia. Nu as raspunde cu aceeasi moneda , in niciun caz ! Prefer sa evit certurile, sa evit conflictele sau orice alte probleme de genul acesta. Si, ca un moderator , nu cred ca ar trebui ca cineva sa te jigneasca. Daca faci totul bine , si daca explici fiecarui membru in parte de ce i-ai dat advertismenul x sau y, ar intelege ca aceste advertisteme nu sunt date degeaba, ci sunt date ca o consecinta a unei fapte pe care le-a facut respectivul.


2. Dintr-un moment ce esti moderator, ar trebui ca tu sa te implici cel mai mult. Oriunde ai accesa Internetul, ar trebui ca prima oara sa intri pe forumul unde ai o astfel de responsabilitate mare. Ordinea pe un forum este un lucru important pentru linistea acestuia.


3. Acest forum ar trebui sa fie unul civilizat, ca membrii acestuia sa dea dovada de o buna crestere. Ar trebui sa se respecte in totalitate regulile , pe cat de mult posibil, pentru ca , fara reguli respectate, nu ar mai fi un forum civilizat. Dar, cu toate acestea, administratorii si moderatorii ar trebui sa se distreze cu membrii forumului, sa fie ca ceilalti membrii, sa nu existe discriminari si linguseala !


4. Cu siguranta toti ar vrea sa ocupe posturi inalte pe acest forum. Insa, nu toti vor putea avea aceasta posibilitate . Dar, cu cat va trece mai mult timp de la infiintarea forumului, vor creste si numarul membrilor, si, desigur, vor trebui mai sa fie mai multe posturi importante pe forum, pentru a-l tine pe tot in frau. Si, daca chiar ne dorim ceva, cu loialitatea noastra si cu entuziasmul pe care il vom darui acestui forum, sunt ferm convinsa ca vom reusi sa facem ceva bun din el.


5. Cred ca ma voi descurca destul de bine. Cat despre advertismente, nu trebuie date in mod rautacios, si in mod amiabil, cat de placut, ca sa nu te jigneasca dupa aceea, cum s-a mentionat si in prima intrebare. Advertismentele si consecintele trebuiesc data in egala masura.[ de ex : daca 2 membrii au facut aceeasi greseala, sa nu se dea unuia mai mult si altuia mai putin .]


6. Poi, toate regulile sunt importante in felul lor. Toate au acelasi grad de importanta. Deci, toate trebuiesc respectate in egala masura.


Ma bucur ca a-ti ales un astfel de mod pentru a alege moderatorii acestui forum. Si, ma bucur de asemenea ca ne-ati acordat tuturor posibilitatea de a primi acest post plin de responsabilitate.

Multumesc , si sper sa nu va fi plictisit cu romanul meu. :">.
Smileee
Smileee
Devotat Membru
Devotat Membru

Mesaje : 142
Data de inscriere : 05/08/2011

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Lariii Lun Aug 08, 2011 7:56 am

Imi place foarte mult atitudinea voastra,toate in felul vostru aveti un stil aparte de a mentine ordinea,si mie imi plac aceste stiluri.Succes.
Lariii
Lariii
Devotat Membru
Devotat Membru

Mesaje : 254
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 24
Localizare : Romania

https://smil3.all-up.com/

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Aurora Lun Aug 08, 2011 10:43 am

Buna, ma numesc Dana, am 12 ani... cheers
Sunt o fire haioasa... prietenoasa.. dar, cateodata cam botoasa =))
Imi place sa imi fac prieteni, sa glumesc cu ei.. fire optimista..cam atat..


1.Cum ati reactiona daca o persoana dupa forum v-ar jigni?
1. Cum as reactiona daca o persoana dupa forum m-ar jigni.. pai pentru inceput, i-as spune care este motivul jignirii lui? dupa raspunsul lui... voi decide daca merita sau nu o avertizare.. :)
2.Aveti timp sa va implicati pe acest forum pentru a face ordine (mai exact pentru a fi un forum civilizat) ?
2. Da, desgiru ca am timp.. exista mereu cate un locsor pentru fiecare lucru.. sau ma insel.. nu cred.. :)
3.Cum ati dori sa fie acest forum?
3. Pai... acest forum as dori sa fie unul simplu...nu ofisticat.. nu conteaza cum e pe dinafara ci..ce e pe dinauntru .. iar eu ce vreau sa spun cu asta..
a) sa fim civilizati.
b) sa ne respectam
c) sa ne straduim sa respectam regulamentul.
d) sa formam o familie frumoasa :X.
4.Ce ati dori sa fiti pe acest forum?
4.Pe acest forum un moderator mie de ajuns... dupa parerea mea ..stiu ce greseste un user si ce nu.. la avertismente... ma pricep.. dar sa nu uitam scopul acestui "Job" - de a creea o atmosfera placuta, libera si civilizata.
5.Stiti cum trebuie sa va exprimati daca ati fi un moderator, in legatura cu advertismentele date pentru cei ce au un limbaj neadecvat forumului?
-da, parerea mea... un mesaj destul de informativ despre ce a facut.. impreuna cu o posibilitate de a nu fie un mesaj plin de ura.. sa fie ca pe un fel de instiintare simpla..care la strangerea a mai multor advertismente.. poate fi banat.. adica sa nu mi poata intra pe forum : o ora, doua o saptamana, o luna, pe veci!
6.Care ar fi dupa parerea dumneavoastra regulile care trebuie mereu respectate?
- Toate, cu siguranta.. doar daca respecti regula X ce rol mai are regula Z? Nu spun ca daca nu le respecti, vei primi o pedeapsa dura.. cateodata se mai uita unele reguli...si primesti advertismente pentru asta.. iar noi trebuie sa ne straduim sa respectam toate regulile

Discurs.. terminat!
Merci!! sunny
Aurora
Aurora
Mini Membru
Mini Membru

Mesaje : 46
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Cocyka Mier Aug 10, 2011 2:01 am

Concursul s-a incheiat! Castigatoarele sunt: Miha,Monstruletz :X si Smileee. Aurora ne va fi asistent daca doreste. Astept raspunsul ei.
Cocyka
Cocyka
Devotat Membru
Devotat Membru

Mesaje : 185
Data de inscriere : 05/08/2011

https://smil3.all-up.com

Sus In jos

Concurs moderator. Empty Re: Concurs moderator.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum